Výstava Tereza Pašková | Domovu daleko, srdci blízko

Tereza Pašková (*1994) je původem z Ostravy, ale vystudovala na Univerzitě Palackého v Olomouci, obor Zoologie. Díky tomuto studiu, doplněnému pedagogickým minimem, měla s trochou štěstí a patřičným úsilím možnost vyjet do zahraničí na různé stáže. Prvním výjezdem byl pouze několikadenní, ale přesto velmi přínosný, pobyt na Ukrajině v Charkově, kde vypomáhala na záchranné stanici netopýrů. Posléze vycestovala na Bali, kde s dalšími lidmi z organizace Greenboks.org tvořila environmentální program pro děti zabývající se změnou klimatu. Letos, tj. v roce 2021 Tereza vyrazila na 3 měsíce do Řecka, aby se věnovala mořské biologii v organizaci „Archipelago Institute of Marine Conservation“.

Fotografování ji bavilo od malička – příkladem jí byl otec Eduard Pašek. Více se ale focení začala věnovat až na vysoké škole. „Myslím, že fotografie je dobrá příležitost nejen zachovat vzpomínky, ale také předat nějakou zprávu, myšlenku jiným lidem“, říká Tereza.

Vernisáž výstavy 29. 9. 2021 v 16:30. Výstava potrvá do 27. 10. 2021.