UPoint má dovolenou.
Od 1.7. do 14.7. bude zavřená prodejna i e-shop. Objednávky e-shopu vytvořené v tomto období vyřídíme v týdnu od 15. 7. 2024.

Pointa: Mediální obraz Romů v televizním zpravodajství

Co nám o Romech říká televize? Jak je vykresluje a jak o nich mluví? A vypovídá celkový mediální obraz něco o Romech, nebo spíše nastavuje zrcadlo nám samým?

Socioložka médií Renáta Sedláková se dlouhodobě věnuje zkoumání televizního zpravodajství pojednávajícího o romské menšině. Ve své knize Zprávy o Nich nebo o Nás přináší komplexní analýzu zpráv o Romech ve veřejnoprávní České televizi mezi lety 2000–2020. Detailní dvacetiletá sonda odhaluje zajímavá zajištění a netušené nuance novinářské práce i etiky a mezi řádky odhaluje rovněž mnoho o nás samých.

Více se „o Nich i o Nás“ dozvíme při dalším setkání v rámci cyklu autorských besed Pointa, kterou pořádá Vydavatelství UP ve spolupráci s UPointem.

Místo: UPoint, Horní nám. 205/12

Čas: 11. 4. 2024 od 17:00 hodin