Ondřej Daněk: Fundamentální folklór | výstava

V půlce prosince proběhla v UPointu vernisáž výstavy Ondřeje Daňka s názvem Fundamentální folklór. Výstava je dalším výsledkem spolupráce UPointu a spolkem Studium Artium

Ondřej Daněk je studentem oboru mezinárodní rozvojová studia na přírodovědecké fakultě UP. Ve svém volném čase se věnuje vlastní tvorbě – zapojil se do volného uskupení proudu Recykliteratura, která kombinuje fotografické a textové výstřižky z novin, časopisů a knih, čímž vytváří překvapivé až často absurdní koláže. Tvůrčí proces je hledáním nečekaných souvislostí, které tvoří ještě nečekanější příběh těchto náhodných fragmentů. U některých děl se lze nechat unést jednoduchým vtipem, avšak jiná nás nutí k zamyšlení, co nám tím chtěl autor sdělit. Tato hra dává starým obrazům druhý život, který může diváka svým novým spojením uvést do jiného světa.

Na výstavě můžete vidět průřez jeho tříleté tvorby rozdělený do tří celků. Výstava trvá až do konce ledna 2020.