Tělo 3.0: Exotizované, změněné, zhroucené

Martin Soukup a kol.

Kniha představuje témata spojená s lidským tělem a tělesností. Autoři se věnují otázkám ukazujícím lidské tělo a jeho vnímání v důsledku kulturních podmínek, psychického rozpoložení lidí i jejich vrozených dispozic. Jednotlivé kapitoly zkoumají dopady narušených rodinných i společenských vztahů na vnímání těla a tělesnosti; ukazují důsledky změněných stavů vědomí na tělesné vnímání; ptají se na tělesné nedostatky v souvislosti se snahou o dosažení společenského dobra. Tělo 3.0 se zaměřuje na zotročená, zmizelá, zubožená, změněná, nepřijatelná těla a jejich duše.

Autor

Martin Soukup vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. V současnosti působí na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur. Věnuje se dějinám, teorii a metodologii kulturní antropologie. Zvláštní pozornost věnuje kulturám Melanésie, kde uskutečnil několik terénních výzkumů.