Přání “Vyrostl/a jsi”

65,00 

Blahopřání “Vyrostl/a jsi, gratulujeme!” s prostorem na vlastní text.

Součástí přání je ruční papír s obsahem směsi semínek polního kvítí z Botanické zahrady PřF UP, který lze zasadit a nechat z něj květiny vyrůst.

Rozměry:          10,5 x 15 cm           

Autorka: Barbora Valoušková, studentka Katedry výtvarné výchovy PdF UP

*Sleva 10 % při nákupu v kamenné prodejně pro studenty UP, zaměstnance UP a držitele Karty absolventa UP.

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie: ,

O výrobci

Grafická, tiskařská a knihařská dílna Grafické papíry šije, tiskne, váže, a to vše s láskou k papíru. Přímo v Olomouci už od roku 2016. Funguje také jako obchod s grafickými papíry, na jaké si jen vzpomenete (a o kterých jste možná ani nevěděli).

graficke-papiry.cz

Návod

Nechte vykvést směs polního kvítí z Botanické zahrady PřF UP

Málokdo si dnes vzpomene, jak vypadaly okraje malých políček, ručně obdělávaných, nestříkaných chemií. Nezely prázdnotou, ale byly naopak plné květin. Chrpy, máky, koukoly, heřmánek a rmen na nich byly v letních měsících nejen pastvou pro oči, ale také důležitým zdrojem pylu pro včely.

Připravili jsme pro vás směs jednoletých polních květin, které můžete zasít buď na okraj svého zeleninového záhonku v jarních měsících, nebo jej využít jako základ budoucí permakultruní zahrádky.

Ve směsi najdete len setý (Linum usitatissimum), len rakouský (Linum austriacium), chrpu modrou (Centaurea cyanus), máky (Papaveraceae) a prorostlík okrouhlolistý (Bupleurum rotundifolium).

Návod: Směs vložte v jarních měsících do čerstvě prokypřené hlíny a v první fázi hlínu udržujte vlhkou.
Výška bylin: 20 – 80 cm
Doba květu: V – VII

Semínka byla poskytnuta Botanickou zahradou PřF UP v Olomouci, která se mimo jiné specializuje na kultivaci vzácných, dnes z přírody téměř vyhynulých druhů polních plevelů. www.garden.upol.cz

Mohlo by se Vám líbit…