Informační centrum

Přestože má univerzita v Olomouci několik desítek budov, v samém centru města k vidění dlouho nebyla. To se změnilo v polovině dubna 2015, kdy bylo na Horním náměstí jakožto „výkladní skříň UP“ otevřeno informační centrum UPoint. Od té doby k nám tak má blízko nejen akademická obec, ale také široká veřejnost včetně turistů.

Zajímají vás možnosti studia pro všechny generace, univerzitní vzdělávací a kulturní akce nebo program Absolvent? Nebo chcete jen tipy na to, jaká zajímavá místa v Olomouci navštívit?

Skoro na vše pro vás máme odpovědi. A máme také mapy města a propagační tiskoviny univerzity (větší počty je však nutné objednat na Úseku pro komunikaci), které vám rádi zdarma dáme, abyste měli o všem větší přehled.

Zastávka pro výletní sběratele

V naší kamenné prodejně mohou návštěvníci zakoupit originální sběratelské předměty z populárních turistických kolekcí. Najdete u nás turistickou vizitku Botanické zahrady UP, turistickou nálepku UP, nebo odpovídající vizitku ze série Wander Card. V neposlední řadě jsme oficiálním místem pro prodej dřevěné turistické známky Univerzity Palackého (pořadové číslo 2398). V roce 2023 navíc disponujeme limitovanou edicí výroční turistické známky ke 450. narozeninám olomoucké univerzity s pořadovým číslem 2786.

Obchod Univerzity Palackého

Univerzitní předměty a módní kolekce

Nabízíme řadu praktických předmětů, které dokážou zpříjemnit den a zároveň vám budou neustále připomínat univerzitu. Od propisek a sešitů přes hrnky, batůžky nebo naši stylovou autorskou UniWearCity módní kolekci až po piknikové deky, ke kterým doporučujeme dokoupit univerzitní pivo UP Ale nebo univerzitní víno a vychutnat si klidný piknik v některém z proslulých olomouckých parků. Pečlivě vybíráme lokální dodavatele, lokální designéry a lokální kreativce, z nichž mnozí vzešli z řad našich studentů či absolventů. Jejich příběhy si můžete přečíst na našem blogu.

Knihkupectví

Mnozí studenti, absolventi nebo zaměstnanci UP mají básnické střevo a vydávají zajímavé knihy – od poezie přes prózu až po populárně-naučné publikace. Výběr těch nejzajímavějších titulů na vás čeká v našem malém knihkupectví, ve kterém najdete také knihy spjaté s Olomoucí, Univerzitou Palackého či ty z produkce Vydavatelství Univerzity Palackého (kompletní nabídku si prohlédněte na jejich eshopu). Knihy lze zakoupit pouze osobně v kamenné prodejně, ale vybrat si můžete i z pohodlí domova na počítači – podívejte se do sekce knihkupectví.

Propagační předměty univerzity

Všechny naše předměty jsou navrhnuty a vyrobeny v souladu s Jednotným vizuálním stylem UP. Pokud hledáte pro vnitřní potřeby vašeho pracoviště, pro vaše partnery nebo hosty konferencí vhodné propagační předměty, neváhejte využít náš vnitroobchod, kde nabízíme naše produkty za speciální ceny. Kontaktujte nás i v případě, plánujete-li vlastní propagační předměty.

Benefity pro studenty, absolventy a zaměstnance

Studentům, absolventům a zaměstnancům nabízíme v kamenné prodejně po předložení příslušné karty (ISIC/Karta studenta, Karta zaměstnance nebo Karta absolventa) 10% slevu na nákup. Sleva se nevztahuje na již zlevněné produkty nebo vybrané zboží.

Komunitní místo

Výstavní prostor

Náš malý výstavní prostor můžou zdarma využít všichni studenti, absolventi nebo zaměstnanci UP k výstavě svých fotografií nebo jiných uměleckých děl. Formou výstav také přibližujeme život v univerzitní Olomouci. Pomůžeme vám s přípravou i propagací, neváhejte nás kontaktovat.

Prostor pro besedy, studium i odpočinek

Přijďte k nám posedět u kávy nebo se zdarma osvěžit skleničkou kohoutkové vody. Počtěte si v univerzitním Žurnálu, nabijte si telefon, připojte se k wi-fi a třeba si k nám při té příležitosti podejte přihlášku. Využijte naši klidnou čítárnu ke studiu, doučování nebo práci na notebooku. Chcete si místo rezervovat? Napište nám.

Aktuální výstava

Tereza Trulíková
Masquerade

12. 2. – 29. 3. 2024

Výdejní místo Karty absolventa

Univerzita Palackého zůstává v kontaktu se svými studenty i po promoci. Registrovaným členům v Klubu absolventů poskytuje aktuální informace z univerzitní půdy, pozvánky na zajímavé akce, řadu slev a výhod. Jako registrovaný člen si můžete na webu absolventského programu zažádat o vystavení Karty absolventa, díky které získáte zajímavé benefity od univerzity i externích partnerů. UPoint slouží jako výdejní místo absolventských karet. Po vystavení karty budete e-mailem vyzvání k osobnímu vyzvednutí u nás. Pokud si v našem obchodě něco pěkného vyberete, můžete využít svůj absolventský benefit v podobě 10% slevy na náš sortiment.