Demo

Výstavní prostory

 

 


 

Výstava Jiřího Doležela Češi v Americe: Exil/Emigrace 1938/39, 1948 a 1968 prodloužena do 8. února!

Výstava Jiřího Doležela Češi v Americe: Exil/Emigrace 1938/39, 1948 a 1968 prodloužena do 8. února!

Výstava fotografa Jiřího Doležela Češi v Americe, Exil/Emigrace 1938/39, 1948, 1968 je prodloužena do 8. února. Projekt k výročí 100. let od vzniku Československa a česko-amerických vztahů vznikl ve spolupráci Velvyslanectví USA v České republice a sdružení Stopy paměti. Přijďte se seznámit s příběhy 8 osobností, spojených s olomouckým regionem, s příběhy lidské nezlomnosti v podání takových osobností, jakými byli/jsou Paul Rausnitz nebo Leopold Pospisil.

K zakoupení je také kniha Jiřího Doležela Stopy paměti, výsledek několikaletého stejnojmenného projektu.

 

Více ...

UPgrade your privacy! S novou krytkou na webkameru

UPgrade your privacy! S novou krytkou na webkameru

 

Že je internet dobrý sluha, ale špatný pán, tušíme všichni. O webkameře to platí také – jenom v roce 2018 zachytila poradna Projektu E-Bezpečí Univerzity Palackého 15 případů, ve kterých se nástrojem kybernetického útoku stala webkamera. UPoint proto přináší novinku, která pomůže chránit vaše soukromí – posuvnou krytku na webkameru, kterou ocení především ti, kteří ji aktivně používají, ale zároveň si chtějí být jisti, že neupoutávají “nechtěnou pozornost”.

Více ...

Otevírací doba o svátcích a na přelomu roku

Otevírací doba o svátcích a na přelomu roku

Dveře UPointu se v letošním roce naposledy otevřou v pátek 21. prosince. Po odpočinku během svátků nás čeká inventura a v novém roce 2019 otevřeme až v pondělí 7. ledna.

E-shopové objednávky budeme vyřizovat až v týdnu od 7. ledna dále.

Děkujeme za přízeň a těšíme se na viděnou v roce 2019.

Tým UPointu

Více ...

Vánoční inspirace pro dámy i pány

Vánoční inspirace pro dámy i pány

Do Štědrého dne zbývají už jen dva týdny, nenechávejte nákupy dárků na poslední chvíli! Abychom vám usnadnili přemýšlení, přípravili jsme pro letošní Vánoce velmi klasické, zato variabilní, balíčky, kterými můžete potěšit své ženské i mužské příbuzné, kamarády, kolegy… Pojďme se na ně podívat zblízka!


Balíček pro dámy

Zahrnuje nádhernou dárkovou krabičku, v jejíž ceně (95 Kč) jsou medové mýdlové hobliny k provonění koupele. Další obsah už je čistě na vás! Vybírat můžete mezi naším tradičním mýdlem s meduňkou, nebo voňavým vánočním speciálem s medem, ovesnými vločkami a skořicí. A protože fantazii se meze nekladou, přikoupit můžete i přírodní balzám na rty.

Možné varianty balíčku:

dárková krabička s hoblinami + 1 ks mýdla = 215 Kč (po slevě pro zaměstnance, absolventy a studenty UP 194 Kč)

dárková krabička s hoblinami + balzám na rty = 195 Kč (po slevě pro zaměstnance, absolventy a studenty UP 176 Kč)

dárková krabička s hoblinami + 1 ks mýdla + balzám na rty = 315 Kč (po slevě pro zaměstnance, absolventy a studenty UP 284 Kč)

 


Balíček pro pány

Zahrnuje krabičku na kravatu (65 Kč), přičem kravatu si opět můžete vybírat ze dvou druhů (oba za 420 Kč). V nabídce máme společenskou variantu širší kravaty s tkaným vzorem tvořeným z univerzitního znaku, nebo užší kravatu s jedním znakem. Dárkovou krabičku můžete doplnit ještě odznakem do klopy saka, který nabízíme ve všech fakultních barvách. Pro zájemce máme ještě i pár kusů limitovaných manžetových knoflíčků…

Možné varianty balíčku:

dárková krabička + kravata =  485 Kč (po slevě pro zaměstnance, absolventy a studenty UP 437 Kč)

dárková krabička + kravata + odznak =  565 Kč (po slevě pro zaměstnance, absolventy a studenty UP 509 Kč)

 

 

 


Oba balíčky si můžete sestavit a zakoupit u nás na prodejně na Horním náměstí 12. Otevřeno máme od pondělí do pátku od 9:00 do 18:00, využít můžete také mimořádné otevírací doby 10:00 – 14:00 během třetí adventní neděle 16. prosince. Těšíme se na vás!

Více ...

Pořiďte si stolní kalendář a diář na rok 2019 v UPointu!

Pořiďte si stolní kalendář a diář na rok 2019 v UPointu!

Čas neúprosně běží a nový rok 2019 je už skoro za dveřmi! Připravte se na něj s UPointem koupí stolního plánovacího kalendáře či kapesního diáře. Jejich zásoby se každým dnem snižují…

 

Více ...

100 let spolu! Slavíme výročí republiky

100 let spolu! Slavíme výročí republiky

Oslavy výročí republiky aneb 100 let spolu

Statutární město Olomouc ve spolupráci s Univerzitou Palackého, Vlastivědným muzeem a Českým rozhlasem Olomouc pro vás připravili třídenní Oslavy výročí republiky s podtitulem 100 let spolu. Od pátku 26. do neděle 28. října na vás v centru naší/vaší Olomouce čekají koncerty, divadelní představení, výstavy, soutěže, besedy a přednášky, workshopy, skvělá gastronomie a další interaktivní program pro malé i velké návštěvníky. Těšit se můžete na Pavla Dobeše, Josefa Zímu, Pavola Hamela, Pavlínu Filipovskou, Tomáše Kočka & Orchestr, Richarda Pogodu či New Street Band, ohňostroj i pietní akty, historickou techniku i videomapping a bohatý doprovodný program k tomu. Univerzita Palackého pro vás pak připravila celodenní program v sobotu 27. října na Horním náměstí!

V UPointu budeme mít mimořádně otevřeno v sobotu 27. i v neděli 28. října, oba dny v čase 10:00 – 17:00. Přijďte si k nám zdarma pro komiks 1918/1968 či trikolórovou stužku! V prodeji budeme mít speciální placky a plakáty s výročními motivy a k prohlédnutí výstavu fotografií Vojtěcha Dudy s názvem “Olomouc včera a dnes”.

Kompletní program oslav na webu: 100.olomouc.eu

Více ...

Vítězové letní soutěže “Pohlednice z cest”

Vítězové letní soutěže “Pohlednice z cest”

Léto je nenávratně pryč, nic nám ale nebrání si na něj alespoň zavzpomínat. Třeba prostřednictvím vítězných příspěvků do naší letní soutěže “Pohlednice z cest”! Děkujeme všem soutěžícím za jejich příspěvky a gratulujeme vítězům, kteří od nás získávají akademický diář 2018/2019 a voucher na nákup v UPointu. 

 


Milý UPointe,

zdravím z německých Alp, kde trávím své prázdniny se svým přítelem, rozeným Bavorákem tělem i duší. Dnes jsme si vyšli na túru do krásné alpské přírody zdolat vrchol Grünten. A když už jsem v tom Bavorsku, proč se necítit jak správná Bavorka? Posílám fotku v mém nově koupeném dirndlu s jednou milou obyvatelkou této louky a samozřejmě s mou taškou z UPointu, která mi dělá společnici na všech mých cestách.

S láskou,

Eliška Haasová

 

 

 


Můj milý obchůdku,

zasílám ti slunečný pozdrav z Kanárských ostrovů. Momentálně se nacházím na jedné z ikon ostrova Tenerife, na skalách zvaných Los Gigantes. Tihle obři jsou sopečného původu a nad mořem se tyčí až do výšky 800 metrů. Se svým majitelem Lukášem jsme sebrali odvahu a vydali se na výlet úzkou cestičkou, která vede nad srázem přibližně uprostřed masivu. Na fotografii jsme zachyceni právě ve chvíli, kdy odpočíváme a kocháme se tímto překrásným výhledem.

S pozdravem,

Tvůj plecháček a Lukáš

 

 


UPOL family zdraví svoji alma mater!

Cestujeme s půlročním upoláčkem (Born to be wise) a posíláme rodinné foto z Chlumce nad Cidlinou (zámek Karlova Koruna). 

P.S. Trička UP, bodyčko UP a méďa UP 🙂

Tomáš, Janka a Daneček

 

Více ...

Začněte semestr s nezbytnou UP výbavou!

Začněte semestr s nezbytnou UP výbavou!

Nový akademický rok 2018/2019 je tu! Na uvítanou pro všechny první ročníky i ostřílené studenty jsme i letos nabalili zvýhodněné startovací balíčky s tou správnou studentskou výbavou.

Za krásných 180 Kč získáte: bambusovou propisku, dřevěnou tužku, ručně šitý veliký blok z pražského papírnictví Voala, pevnou plátěnou univerzitní tašku – to vše v praktické gumičce s úchyty na psací potřeby.

Zvýhodněný balíček zakoupíte  pouze na prodejně od 17. 9. v omezeném množství (do vyprodání zásob). Jeho nákup nelze kombinovat se slevou 10% pro studenty s platným ISICem, zaměstnance a absolventy UP.

Více ...

Absolventské setkání JSME UP v UPointu

Absolventské setkání JSME UP v UPointu

Díky třetímu absolventskému setkání budeme mít mimořádně otevřeno po oba víkendové dny. Kromě toho nás můžete v sobotu navštívit také v epicentru veškerého dění – na nádvoří Zbrojnice, kde budeme mít od 10:00 prodejní stánek s vybraným sortimentem.

Speciální absolventské poukázky k nákupu v UPointu pro prvních 500 registrovaných absolventů můžete uplatnit na stánku i na prodejně.

Během tohoto víkendu nebude z provozních důvodů možné nakupovat přes e-shop univerzitní módu. Děkujeme za pochopení.

Více ...

Zapárkujte s novou kempingovou sadou UP!

Zapárkujte s novou kempingovou sadou UP!

Léto ještě zdaleka nekončí, a proto představujeme pro příznivce procházek v přírodě či opékání špekáčků novou sadu produktů! Díky další spolupráci s iniciativou Zaparkuj si u nás nyní můžete pořídit novou vychytávku – sadu dvou teleskopických vidliček na opékání v praktickém sáčku s logem Zapárkuj.  Stačí si už jen přihodit do kapsy legendární nožík rybičku (nyní v novém balení za lepší cenu) nebo kompaktní dalekohled, který využijete třeba při hledání vhodného veřejného ohniště…

Vše k dostání na naší prodejně i e-shopu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více ...