Výstava dobového olomouckého tisku | Vítězný únor 1948

Tento týden si Univerzita Palackého v rámci Akademického týdne připomíná výročí svého obnovení v roce 1946. V UPointu jsme k této příležitosti připravili výstavu dobového olomouckého tisku s názvem “Vítězný únor 1948”.

Před 70 lety, 21. února 1948, bilancoval tehdejší rektor J. L. Fisher při svém slavnostním projevu u příležitosti druhého výročí obnovy univerzity dosažené úspěchy. Nemohl ale nereagovat také na aktuální politické dění, kdy se dramaticky vyhrocovala politická situace ve vládě. Vyústěním bylo převzetí moci ve státě komunistickou stranou. Pro události ve dnech 13. až 25. února 1948 používala komunistická terminologie označení Vítězný únor.

Výstavu si k  nám můžete zdarma přijít prohlédnout (a hlavně přečíst) až do pátku 23. března.

Program Akademického týdne.