Demo

Knihy

V UPointu nabízíme k prodeji poutavé tituly spjaté s Olomoucí a Univerzitou Palackého – ať už tématicky, nebo prostřednictvím jejich autorů – zaměstnanců, absolventů ale i studentů UP. Publikace vybíráme napříč fakultami i žánry, od populárně naučné literatury po poezii a prózu, pro dospělé i dětské čtenáře.

Knihy lze zakoupit pouze v kamenné prodejně. Níže si můžete prohlédnout tituly dle jejich zaměření – nabídku pravidelně aktualizujeme.

KNIHY O OLOMOUCI


 

Cena: 2299 Kč

 

Digesta Iustiniani

Digest, Iustiniani Digesta, Digesta seu Pandectae, Digesta Iustiniani Augusti. Všechna tato jména patří jedné knize, knize s ohromným významem a dopadem na západní společnost a myšlení.
Digesta jsou souborem právních textů, který vznikl v šestém století. Jsou výsledkem několika let kompilační práce právníků vedených Tribonianem. Na rozkaz císaře Justiniána I. a za použití práce autorů jako byl Ulpianus či Papinianus tenhle tým kategorizoval a systematizoval veškeré právní vědění dané doby.
Z tohoto faktu plyne jeden z názvů Pandectae, z řeckého pan-dectes, tedy vše-obsahující.
Římské právo se stalo základem všech západních právních systémů a hrálo významnou roli i v jejich dalším vývoji až doposud.

Více se dozvíte v článku Žurnálu UP a na stránkách spolku Nugis Finem, který tuto knihu vydává.