Racci

Ondřej Hrabal

Čechov má Racka, Hrabal Racky! Protože Hrabal dobře ví, že racek nikdy není sám, třebaže jediné, co doopravdy vlastní, je jeho vlastní samota. Ten samý Hrabal, co na Letné slamoval pro tři sta tisíc lidí, ten samý Hrabal, co spojil rap s cimbálem, a je tak ještě renesančnější než v minulosti. Jeho nová poezie je navíc obnaženější a bolavější. Údernější. Radikálnější. A jestli vám ve své debutové sbírce nedovolil se usmát, v té druhé vám nedovolí dýchat.

217 Kč

Autor

Ondřej Hrabal získal bakalářský titul na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, a to v oborech filozofie anglická filologie. V roce 2021 získal magisterský titul tamtéž, v oborech aplikovaná ekonomická studia a anglická filologie. Absolvoval semestrální studijní pobyty ve Španělsku a Velké Británii.

Podílí se na organizaci rozličných kulturních akcí, mj. ostravského literárního festivalu Inverze nebo literárního programu na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Věnuje se též slam poetry – v roce 2018 se stal mistrem ČR. Ukázku jeho tvorby si můžete přečíst na webu Spisovatelé UP.