Povídky na doma

kolektiv autorů

Mezi třiadvaceti autory Povídek na doma najdeme slovutné, populární a prestižními cenami ověnčené osobnosti i výrazné zástupce nejmladší české spisovatelské generace (mezi nimi i absolventku Filozofické fakulty UP Lucii Faulerovou), jednoho slovenského prozaika a jednoho digitálního spisovatele.
Podobně pestrý je i přístup jednotlivých tvůrců k zadanému tématu – od sociálně-kritických příběhů o nedostupnosti bydlení po magicko-realistická vyprávění o tajemných domech a jejich obyvatelích. Příběhy spojené tématem domova vycházely po dva roky v literární příloze Práva Salon v rámci projektu na podporu Platformy pro sociální bydlení – a ve prospěch této organizace, snažící se řešit bytovou nouzi v České republice, poputuje též výtěžek z prodeje knihy.

328 Kč

Kategorie: ,

Autor

Lucie Faulerová je absolventkou olomoucké bohemistiky. Spolu se (sociální) architektkou Kateřinou Šedou spolupracovala na kontroverzní publikaci Brnox (2016), která získala ocenění Magnesia Litera v kategorii publicistika. V roce 2017 vydala v nakladatelství Torst svůj debutový, kritikou kladně přijatý, román Lapači prachu. Ve své umělecko-společenské činnosti se věnuje také problematice oživování veřejného prostoru.