Nezkoušej se usmát

Ondřej Hrabal

Ondřej Hrabal – mimo jiné mistr ČR ve slam poetry, prozaik a organizátor kulturního života – se hlásí o slovo se svým básnickým debutem. Nezkoušej se usmát. Proč? Není čemu? Není na koho? Nebo by to snad bylo nevhodné?
Jak už to u poezie bývá, odpovědi musí každý hledat sám. Hrabal ovšem nabízí pomocnou ruku, a to v podobě až téměř vražedné lapidárnosti, nezpochybnitelné vzdělanosti a především důvěryhodnosti. Jako málokdo vidí souvislosti tam, kde leckdo tápe, proto je nutné mít jej v hledáčku, neboť nikdy nevíme, jak daleko nás zavede.

167 Kč

Autor

Ondřej Hrabal získal bakalářský titul na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, a to v oborech filozofie anglická filologie. V roce 2021 získal magisterský titul tamtéž, v oborech aplikovaná ekonomická studia a anglická filologie. Absolvoval semestrální studijní pobyty ve Španělsku a Velké Británii.

Podílí se na organizaci rozličných kulturních akcí, mj. ostravského literárního festivalu Inverze nebo literárního programu na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Věnuje se též slam poetry – v roce 2018 se stal mistrem ČR. Ukázku jeho tvorby si můžete přečíst na webu Spisovatelé UP.