Jak na Bučisku o medvěda přišli

Ivana Pecháčková, Alyona Potyomkina

Ukrajinská výtvarnice Alyona Potyomkina dětem namalovala napínavý příběh, ve kterém do jarního lesa Bučiska vtrhne zlý medvěd Dimir.

Králíček Chlupáček žije v útulném doupátku v lese Bučisku spolu s celou svou králičí rodinou. Jeho vyprávění začíná v předjaří, kdy se v lese chystá každoroční velký sněm. Zvířátka se totiž na Bučisku pravidelně schází, o všem se spolu radí a navzájem si pomáhají. Jednoho dne však jarní klid lesa naruší hrozivý medvěd Dimir. Bývalý vládce lesa se přiřítí na řvoucí červené motorce, na které vystupoval v cirkuse a obdivoval ho celý svět.

Autor

Ivana Pecháčková pochází z Olomouce. Je zakladatelka a majitelka úspěšného nakladatelství dětských knih Meander, autorka knih pro děti, inspirovaných mj. pražskými legendami a biblickými příběhy. Přeložila ke třem desítkám titulů pro děti i dospělé, mj. knihy Lawrence Ferlighettiho, Aldouse Huxleyho, Johna Irwinga nebo Jamese Joyce. Je zakladatelkou a ředitelkou největšího pražského dětského literárního festivalu Děti, čtete?, který je součástí projektu UNESCO Praha – město literatury.