Kláda

Kamila Holásková, Jindřich Štreit

Kniha Kláda obsahuje jedenáct krátkých próz, které se zabývají partnerskými vztahy. Jednotliví hrdinové jsou muži a ženy, kteří se dostali, nejčastěji z důvodu špatného rozhodnutí, do krizové situace. Každá povídka je doplněna fotografií Jindřicha Štreita. Oba autoři usilovali při výběru fotografií o propojení emocionálního stavu postavy z fotografie a postav z příběhu. Tak jako lidé na Štreitových fotografiích žijí svůj životní příběh, stejně se odehrává skutečný život v postavách z povídek.

248 Kč

Categories: ,

Autoři

Kamila Holásková absolvovala filozofickou fakultu Univerzity Palackého. Žije v Olomouci a vyučuje psychologii na UP. Ve svých odborných publikacích se zaměřuje na problematiku rodiny včetně domácího násilí, porozvodové péče, sociálně patologických jevů a emocionální situací ženy v období gravidity, porodu a šestinedělí. Od roku 2011 publikuje především krátké psychologické prózy.

Jindřich Štreit je dokumentární fotograf, kurátor a vysokoškolský pedagog. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor výtvarná výchova. Během studií se účastnil fakultních výstav a zakončil jej první samostatnou výstavou (1967). Zaměřuje se na dokumentování života na venkově a obyvatele českých vesnic. V poslední době se věnuje mnoha sociálním a sakrálním tématům.