Načítám Akce

• akce již proběhla.

Výstava Proměny v přírodě | Jarmila Marčišová

3.4. - 28.4.

Přijměte pozvání na výstavu „Proměny v přírodě“, jejíž autorkou je studentka pedagogické fakulty Jarmila Marčišová.

Voda, to je všudypřítomný element, který v průběhu ročních období neustále mění své skupenství a svou nezměrnou silou ovlivňuje svět kolem nás. Výtvarný cyklus Proměny v přírodě zkoumá proudění vody a zároveň usiluje o zachycení změn, které její působení přináší. Jednotlivé obrazy jsou dílem koláží, dílem kresbou, jakousi hrou snažící se v barvách zachytit alespoň některé z tváří této životadárné tekutiny. Místy pastózní, v silných vrstvách zakrývající podklad, místy průhledná, taková je zvolená technika malby, kterou autorka umně kombinuje se strukturální kresbou.

Jarmila Marčišová už jako malá ráda navštěvovala galerie. Inspirována díly celé řady umělců se sama začala věnovat studijní kresbě, nejprve na základní umělecké škole, posléze na střední umělecké škole. Tématem, které upoutalo její pozornost, je vztah člověka a společnosti k technickým dílům. Ráda objevuje nové materiály, zkoumá jejich přirozenost a hledá vzájemné vztahy. Ve své tvorbě umně kombinuje koláže s kresbou. Jarmila Marčišová absolvovala studium dizajnu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, nyní je studentkou Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Výstava potrvá do 28. 4. 2017.

Zahájení:
3.4.