Načítám Akce

• akce již proběhla.

Výstava Majáles 1964 | Josef Ryšánek | Majáles UP

2.5. - 2.6.

Majáles trochu jinak! Přijďte se podívat, jak v roce 1964 zachytil průběh studentských slavností v Olomouci fotograf Josef Ryšánek. Sám autor vlastními slovy dokládá, „že i před více než padesáti lety se mládež bavila stejně jako dnes.“

Josef Ryšánek
(*17.3.1944 v Olomouci) se k fotografování dostal v dětství, první fotografie vytvořil jako samouk již ve 12 letech. Studoval na Střední strojní průmyslové škole v Olomouci (1961-1965). Po absolutoriu byl v roce 1969 přijat do Filmových ateliérů v Gottwaldově (nyní ve Zlíně), nejprve jako asistent kamery, později jako kameraman natáčení vědecko-populárních filmů. Od roku 1991 byl kameramanem řady animovaných filmů, později také vyučoval obor kamerovou techniku na Filmové škole ve Zlíně. Ve filmovém průmyslu a školství působil celkem 34 let.

Zahájení:
2.5.