Načítám Akce

• akce již proběhla.

Výstava Když fotografie mluví | Lukáš Haberland

21.2. - 31.3.

Přijměte pozvání na výstavu „Když fotografie mluví“, jejímž autorem je student filozofické fakulty Lukáš Haberland. Výstava fotografického cyklu úzce propojuje literární tvorbu s černobílou fotografií a přírodou. Jednotlivé snímky byly pořízeny na základě básní a povídek, které vytvořili přátelé, příbuzní i autor sám.

Lukáš Haberland se výtvarné tvorbě věnuje již od útlého dětství. Na různé zájmové kroužky odborně navázal studiem oboru Propagační grafika a výtvarnictví na střední odborné škole. Právě zde se poprvé setkal s černobílou fotografií, ovšem naplno jí propadl až poté, co mu dědeček věnoval přes třicet let starý fotoaparát na kinofilm Praktika MTL3.

Na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého absolvoval bakalářský program Výtvarná tvorba – Historie, v současnosti studuje obor Historie na Filozofické fakultě UP a připravuje se na přijímací zkoušky na Akademii výtvarných umění v Praze, kde by rád navštěvoval ateliér restaurování výtvarných děl malířských a polychromované plastiky.

Za svou práci obdržel Lukáš Haberland v roce 2017  cenu rektora UP.

Výstava potrvá do 31. března 2017.

Zahájení:
21.2.